یادگیری برای همه مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
در این صفحه می خوانید:

معرفی طرح


مزیت آموزش مجازی


سرویس سازمانی


سرویس تدریس مجازی

 

 

 

 

 

 

 

 

معرفی طرح

شرکت ضامن سلامتی ارائه دهنده خدمات نوینی در حوزه یادگیری و آموزش است. یکی از این خدمات سرویس یادگیری الکترونیک تحت وب (eLearning) است که در آن سامانه مدیریت یادگیری Moodle که به زبان فارسی برگردانده شده است، در آدرس www.NovinLearn.com نصب شده است. در این سامانه آنلاین موسسات آموزشی می توانند دروس دانشگاهی خود را به صورت تحت وب تولید و به فراگیران عرضه نمایند. این امر به پویایی آموزش منجر می شود زیرا موسسات آموزشی می توانند با یک بار تولید محتوای الکترونیکی دروس، بارها و بارها به عرضه آن بپردازند و در عوض اساتید برای تعاملات آموزشی و پژوهشی با فراگیران وقت بیشتری اختصاص می دهند.

این شیوه آموزش به اساتید و دانشجویان امکان می دهد که در هر زمان و در هر مکانی به سیستم یادگیری وارد شوند و وظایف آموزشی و تکالیف یادگیری خود را انجام دهند.

 نرم افزار ذکر شده که با پشتیبانی کامل متخصصین تولید محتوای شرکت حمایت می شود، نرم افزاری است که در حدود بیش از 50 هزار دانشگاه و موسسه آموزشی در سراسر جهان مورد استفاده می باشد. این نرم افزار این امکان را به مدرسین می دهد که محتوای یک درس را در ابتدای دوره تولید کرده و سپس تا پایان دوره به تدریج به فراگیران عرضه نماید. همزمان از طریق برگزاری آزمون، ارائه تکلیف و ایجاد جلسات و تالارهای گفتگو فراگیران را ارزشیابی و یادگیری آنان را مدیریت نماید. کلیه این فرآیندها در سیستم ثبت شده و برای دوره های متعدد به طور همزمان در یک بازه زمانی و یا در نیمسال های تحصیلی مکرر مورد استفاده قرار می گیرند.

مزیت داشتن سیستم یادگیری الکترونیکی چیست؟

مزایای داشتن سیستم آموزش و یادگیری الکترونیک آنلاین برای دانشگاه ها و موسسات آموزشی شامل موارد زیر است:

 • دسترسی از هر مکان و در هر زمان به مستندات و جزوات آموزشی
 • امکان تعامل میان مدرسین و فراگیران از هر مکان و در هر زمان
 • امکان تولید یک محتوای درسی و ارائه مکرر آن در طول زمان و بازبینی و ویرایش  آن با حداقل هزینه
 • امکان بکارگیری مدرسین و اعضای هیات علمی سایر دانشگاه ها و موسسات آموزشی بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل موسسه آموزشی یا دانشگاه
 • جذب فراگیران از سایر شهرها و ارائه دروس به صورت پودمانی، نیمه حضوری و غیرحضوری بدون نیاز با افزایش فضای آموزشی و جذب مدرس
 • ذخیره کلیه فرآیندهای آموزشی، تکالیف و پروژه های دانشجویان به صورت آنلاین و دسترسی سریع از طریق وب
 • امکان نظارت دقیق بر عملکرد آموزشی مدرسین و یادگیری فراگیران از طریق وب

شرکت ضامن سلامتی در طرح یادگیری برای همه، ابتدا به اساتید و موسسات آموزشی علاقه مند به شرکت در این طرح آموزش می دهد که چگونه از این سامانه استفاده کنند و سپس صفحات اختصاصی برای آن موسسه یا استاد ایجاد نموده و در مرحله بعد در فرآیند تولید محتوای الکترونیکی درس به موسسات آموزشی یاری می رساند. در نهایت پس از شروع دوره آموزشی، متخصصین پشتیبانی شرکت فراگیران و اساتید را در برگزاری دوره یاری نموده و به مسائل و مشکلات ایجاد شده در حین اجرا پاسخ می دهند.

موسسات آموزشی می توانند با استفاده از این سیستم تعداد فراگیران دوره های آموزشی خود را افزایش دهند، بدون اینکه نیاز به افزایش فضای آموزشی؛ امکانات و تجهیزات آموزشی و یا استخدام مدرسین بیشتری داشته باشند. موسسات آموزشی از این طریق می توانند، مدرسین و اساتیدی را از سایر شهرها بکار گیرند و یا از توان علمی مدرسین توانمند کشور استفاده نموده و محتوای آموزشی مناسبی را تولید و سپس بارها و بارها آن را مورد استفاده قرار دهند خدمات این شرکت در سه بسته طلایی؛ نقره ای و برنزی عرضه می شود


 سرویس سازمانی

راهکار الف

در این بسته خدمتی برای دانشگاه یا موسسه متقاضی بر روی سرورهای محلی (Local ) و یا سرور مورد توافق طرفین نرم افزار آموزش الکترونیک (بسته به درخواست موسسه آموزشی، Moodle  و یا Atutor) نصب شده و سپس کاربرانی که از طرف موسسه آموزشی بعنوان متولی  و مدیر سیستم معرفی شوند؛ آموزش داده خواهند شد. در مرحله بعد یک نفر پشتیبان فنی نیز از طرف شرکت تعریف شده، که به صورت 24 ساعته پاسخگوی نیازها و سوالات کاربران سیستم خواهد بود. تعرفه های خدمات این سرویس به شرح زیر است:

 • نصب و آماده سازی نرم افزارهای پیش نیاز لازم بر روی سرور اختصاص داده شده
 • خریداری و آماده سازی یک سرور جدید و نصب نرم افزارهای اولیه لازم (در صورت عدم انجام مورد قبل)
 • نصب نرم افزار آموزش و یادگیری الکترونیک (LMS)
 • طراحی و نصب یک پوسته اختصاصی برای موسسه آموزشی یا دانشگاه
 • تعریف کاربران سیستم به صورت سطح بندی شده و برگزاری دوره آموزشی
 • برگزاری دوره آموزشی برای مدرسین و مولفین محتوا
 • دریافت محتواهای خام و اولیه درسی برای تولید محتوا (اختیاری – هزینه مجزا محاسبه می شود)


 راهکار ب

در این سرویس برای موسسه آموزشی یا دانشگاه یک ورودی اختصاصی به سیستم آموزش الکترونیک باز می شود که از طریق آن فراگیران آن موسسه به درس های آنلاین خود دسترسی داشته و مدرسین می توانند به تولید، بروزرسانی و مدیریت فراگیران دروس خود بپردازند. در این سرویس نیز کاربران تعیین شده از سوی موسسه یا دانشگاه آموزش­های لازم در خصوص کار با نرم افزار و مدیریت کاربران را دریافت خواهند نمود. در این سرویس پشتیبان فنی شرکت به صورت 24 ساعته آماده سرویس دهی به کاربران سیستم می باشد:

 • طراحی و نصب یک پوسته اختصاصی برای موسسه آموزشی یا دانشگاه
 • ایجاد درگاه و صفحه خانگی اولیه برای موسسه آموزشی یا دانشگاه
 • تعریف کاربران سیستم به صورت سطح بندی شده و برگزاری دوره های آموزشی لازم
 • برگزاری دوره آموزشی برای مدرسین و مولفین محتوا
 • دریافت محتواهای خام و اولیه درسی برای تولید محتوا (اختیاری – هزینه مجزا محاسبه می شود)

 


 سرویس تدریس مجازی

در این سرویس مدرسین و متخصصین می توانند به صورت فردی یا از طرف موسسه آموزشی و دانشگاه با امضای قراردادی با دانشگاه نسبت به دریافت دسترسی به سیستم آموزش الکترونیک اقدام نمایند. در این سرویس مدرسین آموزش های لازم را دریافت خواهند نمود و شخصا اقدام به تولید محتوا می نمایند. در صورت تمایل به تولید محتوا توسط متخصصین شرکت، قرارداد مجزایی برای تولید هر درس منعقد می گردد.

مزایای سیستم یادگیری الکترونیک یکپارچه (طرح یادگیری برای همه) چیست؟

در این طرح که برای اولین بار توسط شرکت ضامن سلامتی، که مدیر عامل آن سال ها تجربه آموزشی و پژوهشی در زمینه یادگیری الکترونیکی در دانشگاه های علوم پزشکی دارد؛ اجرا می شود، موسسات آموزشی و دانشگاه ها می توانند بدون درگیر شدن در مسائل فراوان ناشی از نصب و مدیریت یک سیستم نرم افزاری پیچیده و نیاز به استخدام نیروی انسانی و هزینه های زیاد نگهداری سرورها و پشتیبانی آن، کلیه خدمات نگهداری و بروز رسانی نرم افزار یادگیری الکترونیک خود را به شرکت ضامن سلامتی واگذار نموده و وقت و توان خود را در جهت تولید محتوا و بروز رسانی آن و مدیریت فراگیران صرف  نمایند. با استفاده از این سرویس موسسات آموزشی و دانشگاه ها به خدمات زیر دسترسی پیدا می کنند:

 • ایجاد صفحه خانگی و درگاه ورود به سیستم آموزش و یادگیری الکترونیک آنلاین
 • ایجاد پوسته و قالب اختصاصی در یک نرم افزار جامع  آموزش الکترونیک و دارای پشتیبان گیری و پشتیبانی 24 ساعته
 • دریافت آموزش های لازم جهت مدیریت دروس، مدیریت مدرسین و فراگیران
 • دریافت آموزش های لازم برای تولید محتوا و ارائه آموزش های الکترونیکی توسط مدرسین و اعضای هیات علمی
 • دریافت آموزش های لازم برای فرگیران در خصوص نحوه استفاده از سیستم یادگیری الکترونیک
 • تولید محتوای Text-based و یا Flash-based برحسب نیاز براساس مستندات و جزوات مدرسین و اعضای هیات علمی
 
کلیه‌ی حقوق محفوظ است.